PSYCHOLOGICKÁ BEZPEČNOST II.

Rady a tipy

Povahová emoční inteligence přímo ovlivňuje výkon týmu

Pokud jste se s pojmem „Psychologická bezpečnost při práci“ ještě nesetkali, pozorně čtěte naše blogy na webu a sociálních sítích. Zjistíte, co je psychologická bezpečnost a jak důležitý je tento prvek pro vysoce výkonné týmy a obchodní úspěch. 

Výsledky z výzkumů i praxe ukazují, že vedoucí, kteří lépe vnímají emoce (schopnost vnímat a porozumět emocím svých vlastních i ostatních), vedou týmy s větším pocitem hlasu a sounáležitosti při práci. To naznačuje, že pokud manažeři dokážou rozpoznat jemné emocionální reakce a odpovídajícím způsobem upravit styl vedení tak, aby motivovali svůj tým, jsou také schopni vytvořit větší pocit důvěry a spolupráce, což má za následek větší pravděpodobnost, že zaměstnanci vyjádří své nápady a názory a cítí se oceněni. Když jsou manažeři schopni upravit své emoční chování (regulace emocí), zaměstnanci vykazují větší jasnost při akceptaci svých cílů a smyslu jejich práce.  

Důvěra a spolupráce jsou nezbytnou podmínkou pro psychologickou bezpečnost vašich lidí.

Vedoucí, kteří jsou schopni zůstat v klidu, budou také při delegování cílů a úkolů komunikovat jasněji a důvěřovat svému personálu, kterému poskytnou větší autonomií. Pozitivita, dokonce i v negativních situací (vyšší optimismus), stabilizuje zaměstnance s vyšším smyslem pro růst, výzvy a potěšením z práce. Pokud jsou manažeři více otevření v tom, že vidí příležitosti ve většině situací, a to i v době stresu, může jim to umožnit lépe porozumět tomu, jak může jejich tým nejlépe přispět k úspěšným výsledkům na základě identifikace jejich individuálních silných stránek, a pak přidělit vhodně náročné pracovní a rozvojové příležitosti.

Pozitivní a otevřená komunikace jsou nezbytnou podmínkou pro budování špičkových týmů.

Psychologická bezpečnost je prostředí důvěry a spolupráce, kde pracují a dlouhodobě zůstávají lidé, kteří se nebojí zeptat, přebírat zodpovědnost a přinášet nové nápady.

Pro více informací nás kontaktujte:

Mgr. Soňa Nedomová

Thomas International CZ s.r.o.

GSM: +420 602 750 396

nedomova@thomasint.cz

www.thomasint.cz